top of page

🐷🐰 Zvířátka ze statku

Naše školky a školu opět navštívila zvířátka ze statku. Děti se mohly osobně seznámit s domácími, ale i exotickými zvířátky. Potěšily se s malou surikatou, kůzlaty, jehňátky, velkým selátkem, s kuřátky, s kachničkami a s housaty. Velké nadšení a respekt vzbudili také chřestýši a agamy. Děti si na všechna zvířata mohly sáhnout a pochovat si je.


Chovatelka dětem vyprávěla o tom, jak zvířata žijí, co jedí a jak se o ně pečuje. Na ukázku přivezla v tepelném boxu i nevylíhnutá vejce a děti měly přiřazovat ke komu patří.


Většina našich dětí vyrůstá v prostředí velkoměsta, a proto je důležité, aby zvířátka, která žijí na venkově, poznaly i jinak, nežli pouze z obrázkových knih.


Opět moc děkujeme http://zverinecnastatku.cz/ za zprostředkování takového edukativního zážitku.


Děti z první třídy se rozhodly právě tomuto mobilnímu zvěřinci věnovat polovinu z výtěžku své dobrovolnické činnosti. Druhá část putovala do Klokánku ve Štěrboholech. Jsme rádi, že i naši studenti si uvědomují, jak záslužná, přínosná a náročná péče o zvířátka je.
115 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page