top of page
GENIUS tým (5).jpg

Úvodní slovo ředitele

Michal Zuza

První mateřskou školu jsme založili před 12 ti lety s jasným cílem - dělat věci jinak, lépe a vytvořit tu nejlepší školku v Praze. Sice jsme nevěděli, co znamená to, být nejlepší, ale šli jsme kupředu s tím, že chceme vytvořit takovou školku, kterou bychom chtěli pro sebe a své děti.

Postupem času jsme dospěli k tomu, že nejdůležitější je umožnit dětem cílený rozvoj ve všech oblastech s důrazem na oblasti, ve kterých má dítě nadání. Proto jsme vytvořili vlastní vzdělávací program ve spolupráci s těmi nejpovolanějšími odborníky, jako je Centrum nadání a Mensa ČR, který si bere to nejlepší z moderních i osvědčených vzdělávacích směrů (montessori, NTC learning, Growth mind apod.). Zapojili jsme i poznávání cizích kultur a jazyků, proto je  vzdělávací program česko-anglický a máme profesionální lektory anglického jazyka.

To nejdůležitější je ale přirozené prostředí ke hrám a vlastnímu rozvoji. Na něm si dáváme velmi záležet, abychom tak umožnili dětem plně rozvinout jejich potenciál, stát se osobností s ohledem na jejich přirozené nadání a toto nadání dále rozvíjet při dalším vzdělávání v ČR nebo kdekoliv po světě.

Naše školky se rozrostly časem na tři pobočky a základní školu, kterou jsme otevřeli v roce 2021 a která navazuje na náš unikátní vzdělávací program. 

To, že děláme věci dobře, nám řeknou děti. Tím, že se k nám samy těší.

Rozvíjíme dětský potenciál od roku 2010.

Vzdělávací systém ČR.jpg

Proč GENIUS

„Každý je génius, ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“

 

Albert Einstein


Název GENIUS byl vybrán pro spojitost s hlavní filozofií škol a to je, že se děti rodí jako geniální kreativci s určitým potenciálem. Potenciál je třeba odhalit a cíleně ho rozvíjet. Jak řekl Albert Einstein, který uváděl, jak důležité je přizpůsobit vzdělávání osobnosti jedince.

 

Ryba v logu odkazuje na Einsteinův citát a má nám připomínat co děláme a proč.

Naše vize

Posláním našich škol je umožnit dětem objevit a rozvíjet svůj jedinečný potenciál. V popředí stojí student, jeho nadaní
a individualita.


Rodičům zajistit, aby jejich dítě bylo kvalitně vzděláváno v přátelském a bezpečném prostředí vzdělávací instituce, která nabízí komplexní služby (logopedie, pedologie, fyzioterapie, psychologické a speciálně poradenské služby) a má navazující systém základní školy.


Výstupem by měl být odolný všestranně vzdělaný jedinec s uchovaním své jedinečnosti, svého potenciálu a výjimečnosti s otevřenou myslí pro nadcházející společnost, století..)

 

Náš tým udržovat nadšený, motivovaný a neustále se rozvíjející při realizaci svého vnitřního poslání a nadšení pro vzdělávání.

GENIUS OLIVKA (16).jpg
Zakladni skola GENIUS (11).jpg

Hodnoty GENIUS škol

ORIGINALITA

každé dítě je jedinečné

KOMUNIKACE

 mluvit spolu a naslouchat si je základ

INOVACE

nebojíme se zkoušet nové věci ve vzdělávání

PROFESIONALITA

 jsme profesionálové a máme na sebe nejvyšší nároky

UDRŽITELNOST

 chováme se odpovědně vůči prostředí

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

respektujeme jedinečnou osobnost a potřeby jedince

Spolupracujeme

Srdečně děkujeme všem našim partnerům za spolupráci.

npi.png
mensa.png
edu centrum.png
logo (1).png
3adl6-logo-new2020-Photo.jpg
logo_2012(1).jpg
NPO-png.png
NPO-logo-publicita-CS-Financovano-Evropskou-unii_POS.png
šablony IV.jpg

Šablony IV pro GENIUS Mateřská škola o.p.s. byl spolufinancován Evropskou unií.

V rámci projektu Šablony IV pro GENIUS Mateřská škola o.p.s. financujeme další vzdělávání pracovníků mateřské školy a také personální podporu zaměřenou na zvýšení kvality vzdělávání poskytovaného dětem s odlišným mateřským jazykem.

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0004102

GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page