top of page

Kurz Hravého inline bruslení

Letos poprvé se naši studenti účastnili týdenního kurzu in-line bruslení a my jsme moc rádi, že se tento kurz mohl realizovat. Studenti si příjemnou a nenásilnou formou budují vztah k dalšímu ze sportovního odvětví, učí se odhadovat své síly, říci si o pomoc. Chápou rizika sportu a už ví, jak některým z nich předcházet (např. tím, že budou mít chrániče a helmu). Veškeré tyto dovednosti rozvíjí jednotlivé oblasti kompetencí studentů ať už k učení, řešení problémů, či kompetence komunikační a sociální.

Kurz Hravého inline bruslení je součástí projektu Předškolní sport, který sdružuje jednotlivé aktivity, jako například Kurz hravého lyžování, který v našich školách proběhl v minulém školním roce.


Nyní se společně s námi, pojďte podívat, jak Kurz Hravého inline bruslení probíhal😊. ❗ BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Celý kurz se pořádal v areálu SANK v Běchovicích. Jeho výhodou je uzavřená in-line dráha (jediná v ČR), na níž studenti mohli bezpečně trénovat, aniž by hrozila srážka s cyklisty či chodci. V případě špatného počasí, byla studentům k dispozici nová cvičebna s umělým povrchem a zrcadly. Kromě zajištění bezpečnostních podmínek vnějších (prostředí v němž se studenti budou vzdělávat), se dbalo i na bezpečnost “vnitřní”. Naši sportovci, byli poučení o bezpečném chování na cyklostezkách, ale i mezi sebou. Bylo jim vysvětleno, proč jsou důležité chrániče a jak se chovat v případě úrazu. 🤸🏻‍♀️ VZDĚLÁVÁNÍ HRAVOU FORMOU Jízda na bruslích, vyžaduje značné úsilí a odvahu. Byť se to nezdá, je to obdobně náročné (možná i více), než jízda na kole. Studenti aktivně zapojují vnitřní svalstvo, trénují stabilitu na nestabilních kolečkách, zapojují obě mozkové hemisféry, aby se dokázali pohnout vpřed a o tom, že musejí vnímat ještě slova instruktora a kamarády, aby do sebe nenabourali, není třeba mluvit. Učení se je náročný proces a aby se nestalo jen nudným “biflováním” je třeba z něj udělat zábavu!😉

Výuka začínala pokřikem, který v našich studentech probudil toho správného sportovního ducha. Nechybělo zahřátí a protažení svalů a mohlo se jít na věc!


Hravé inline bruslení, pokrč nohy v koleni! Kolečka se otáčí, všichni skvěle zatáčí. Pojedeme jako draci, my jsme přeci závoďáci!

Studenti se během týdne naučili:

  • předjíždět tyč, která se stále snižovala (získávali tak jistotu v předklonu a učili se mít pokrčené nohy)

  • projíždět slalom (učení se zatáčet)

  • techniku “buřtíků” (cvik, kdy během jízdy studenti dávají nohy od sebe a k sobě a tím postupně brzdí)

  • sbírání předmětů ze země (opět cvičení na stabilitu)

  • housenku (tlačení se ve dvojici, kdy člen vpředu stojí v základním postoji a druhý člen jej tlačí)

  • “pizzu” ( špičky bruslí sportovci dají k sobě a tím zastaví na místě)

  • jízdu do mírného kopečka a z něj

Vše probíhalo hravou formou, kdy pro studenti byly nachystané štafety, “opičí dráhy”, či jiné hry. Mezi velice oblíbenou patřila např. hra na nemocnici, během níž byl jeden student bacil a chytal ostatní, ten koho chytnul” zamrzl” v základním postavení na místě a čekal, než jej “záchranka”, tedy kamarád, odtlačí do “nemocnice” (vyznačené místo), v níž se uzdraví a opět se vrací do hry.

Závěrem celého týdne byly závody, během nichž si studenti otestovaly získané dovednosti. Na každého čekala medaile a diplom🤩.

Děkujeme týmu Předškolního sportu za tak skvělé aktivity, které zpestřují náš program. Těšíme se na další výjezd, opět za rok!


78 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page