top of page

🐣 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na OLIVCE

Na konci března proběhl den otevřených dveří s velikonoční tématikou na naší pobočce GENIUS Olivka. Rodiče měli možnost si prohlédnout prostory této školky a zároveň se velikonočně naladit při kreativní činnosti na dílničkách. Kromě mateřské školy a třídy GOLDFISH jim byla představena i naše základní škola. Poprvé jsme na takovéto akci přivítali i speciální hosty, kterými byly zástupkyně úžasných edukativních a kreativních značek USBORNE a MAMIEE.


Velikonoční dílničky byly pojaté jako velikonoční stezka. Na prvním stanovišti si děti mohly se zahradnicí Luckou vyrobit vázu s kočičkami. Následovala další dílna, která již více zaměstnala mozkové závity našich malých návštěvníků. Se Simonou popisovali v angličtině plakát a hledali velikonoční obrázky. Na posledním stanovišti je přivítala slepička Kiki, které děti procvičováním jemné motoriky pomáhaly vrátit kuřátka do hnízda a nakrmit je.


Rodiče prostorami provázela naše ředitelka Petra Langerová a ředitel Michal Zuza a měli možnost se zeptat na veškeré informace o fungování školky. Tato pobočka přijímá děti od dvou let, ale sídlí zde i přípravná třída GOLDFISH, o které si můžete přečíst více na našem blogu v předchozím článku. A právě třída #GOLDFISH byla hlavním zájmem rodičů, kteří na den otevřených dveří dorazili.


Prezentaci zde měla i Základní škola GENIUS, kterou zastupovala paní ředitelka Jarmila Čechová a studenti prvního stupně, kteří si k této příležitosti připravili krátkou prezentaci k fungování školy. Jelikož je umění prezentace jedním z důležitých bodů ve vzdělávacím procesu školy, studenti to brali jako trénink.


Speciální host: Prezentace a nákup knížek Usborne

Usborne je anglické nakladatelství, které se zaměřuje na produkci dětských knih všech věkových kategorií. Naše školy mají toto nakladatelství ve velké oblibě a řada knih a pracovních sešitů je používána ve vzdělávacím programu. Nakladatelství #Usborne, zastoupené Jana Knížkovou, prezentovalo na naší akci obrázkové knihy, sešity na rozvoj grafomotoriky, encyklopedie a vzdělávací sešity pro děti na prvním stupni a předškoláky, ale také slovníky, beletrii a naučnou literaturu pro starší žáky. Všechny knihy byly i k zakoupení.


Speciální host: Prezentace didaktických hraček Mamiee

Druhým hostem byla Markéta Laube, zakladatelka eshopu Mamiee, kterou naše školy znají již dlouho a velice oceňují především hry a pomůcky, které paní Laube sama pod značkou #Mamiee navrhuje. Eshop se zaměřuje na smysluplné hračky a hry a zastupuje takové firmy jako je eeBoo, Small Foot Legler nebo Djeco.

Něco málo o Olivce

Naše nejnovější pobočka GENIUS Kindergarten Olivka je otevřena od začátku tohoto školního roku. Pobočka dětem nabízí spoustu nových možností, ať už to jsou moderní prostory, koncepty nebo využití moderních technologií. Celá budova je součástí areálu BB Centra a parku #Brumlovka, v přízemí se nachází kavárna pro rodiče s dětmi a překvapení pro fanoušky mašinek. Děti na Olivce také mohou využívat školkovou multifunkční zahradu, atletický okruh nebo dvě přilehlá dětská hřiště.


Do všech našich mateřských škol i do přípravné třídy GOLDFISH probíhají zápisy na školní rok 2023/2024 právě nyní.


Děkujeme všem rodičům, kteří na den otevřených dveří přišli, a také našemu týmu za skvělou práci při reprezentování jejich práce😊.


217 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page