top of page

🍊 Žáci prezentovali na vědecké konferenci

Vybraní žáci naší základní školy se zúčastnili vědátorské konference, která proběhla druhý prosincový víkend v Olomouci. V předvánočním čase se v Olomouci setkalo více než 50 dětí, které prezentovaly své nápady a zároveň měly možnost naučit se něčemu novému od svých kolegů z jiných klubů.


Mladý vědec 2023

2. Dětská debrujárská konference - Mladý vědec 2023 se uskutečnila 8. - 10. prosince 2023 na Střední škole polytechnické v Olomouci. Tato výjimečná akce vznikla díky dotačnímu programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol 2023, pořadatelem je Asociace malých debrujárů České republiky. Účast byla omezená, konference se mohli zúčastnit tři děti a jeden dospělý doprovod. Podmínkou účasti byla prezentace pokusu a odevzdání příspěvku do sborníku. 


Za náš klub se konference zúčastnili Sofie, Vincent a Josef spolu s panem učitelem Jakubem Rezňákem, který zároveň působí v asociaci. Příspěvek našich žáků se jmenoval “O vůni citrusů” a obsahoval 2 pokusy. 


  • Prasknutí balónků pomocí vonných olejů z kůry grepu

  • Hořlavost vonných olejů z kůry grepuProč se věnovat podobným mimoškolním aktivitám?

Prezentující žáci z naší školy byli jedni z nejmladších účastníků, ale ani tak se mezi ostatními neztratili. Akce pro ně byla velkým přínosem nejen po výukové a vědecké stránce. Simulace klasické konference přináší dětem podobné zkušenosti, jako nám dospělým - cestování a řešení nenadálých událostí, komunikace s novými lidmi a v neposlední řadě osvojení dovednosti v podobě prezentace svých nápadů před cizím publikem a budování sebevědomí. Klub Debrujárů v ZŠ a MŠ GENIUS

V lednu minulého roku jsme na naší škole otevřeli Debrujárský klub na základní škole a dále se rozšířil i do mateřských škol. Vedoucím klubu je pan učitel Jakub a účastní se ho celkem 20 dětí ze ZŠ i MŠ, rozdělení na mladší a starší.


Poděkování za organizaci akce patří Asociaci malých debrujárů České republiky a panu učiteli Jakubovi, který se ujal organizace a péči o naše žáky na této mimoškolní akci. 

97 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🌍Den Země

Comentários


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page