top of page

Slavili jsme HALLOWEEN 🦇🎃

Jako s každým ročním obdobím i s podzimem jsou spojeny svátky a tradice. Začátkem listopadu se v českých zemí slaví dušičky, koncem října v anglosaských zemích pak Halloween. Právě Halloweenu jsme v tomto a minulém týdnu na našich pobočkách využili a zpestřili tak našim studentům výuku. Cílem bylo vytvořit povědomí o tom, že ne veškeré svátky, které slavíme v Česku, se slaví i v jiných zemích a naopak. Děti měly pochopit rozdíl mezi oslavami Halloweenu a dušiček, kde mají tyto svátky své kořeny a proč je lidé slaví. Společný program byl ve škole připraven i pro rodiče.


Co tedy děti v rámci oslav Halloweenu zažily?

  • Přehlídku masek

  • Dlabání dýně

  • Strašidelnou diskotéku

  • Tematické tvoření (lektvary, pavouci) a pohybové aktivity (shazování “dýní”, prolézání pavoučí sítí či strašidelná opičí dráha).

  • Společné dílny s rodiči


Naše pobočka GENIUS Olivka se pak změnila na strašidelný hrad, v němž předškoláci z třídy GOLDFISH přečkávali noc. Než se však vydali na kutě, čekalo je nemalé dobrodružství. Během odpoledne si studenti s našimi průvodci vyrobili lampiony, které jim posvítily při plnění “strašidelných úkolů” (proletět stezku jako čarodějnice, chodit jako mumie, najít ducha…). Po náročném odpoledni na studenty čekala odměna v podobě opékání buřtů. Místo večerníčku pozvánka do “kina” na krátký díl Adamsovy rodiny, při kterém nesměl chybět popcorn! Snídaně měla podobu zapečených toustů a zeleniny:).


Cílem těchto tradičně-netradičních aktivit je mimo jiné upevňování vazeb mezi studenty. Věříme, že si z těchto akcí navíc odnesou kromě poznatků i pěkné vzpomínky.


Nejen mezi studenty, ale taktéž i mezi rodiči a školou, je třeba utužovat vazby. Všichni dobře víme, jak důležité je, funguje-li trojúhelník studen-škola-rodič ve vzájemné harmonii. V rámci našeho projektu JSME SPOLU, který otevírá školu rodičům, jsme v mateřských školách ve Strašnicích a na Smíchově a na základní škole uspořádali první letošní workshopy. Během společného času studenti s rodiči a s pedagogy vytvářeli tematické podzimní výrobky (např. lucerničky, skřítky, peříčková košťátka, dlabali dýně, vytvářeli obrázky z razítek atd.)


Všem Vám za účast na workshopech děkujeme a těšíme se na společné setkání opět v zimě!116 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page