top of page

🔩📸 Výlet do Národního technického muzea

Na začátku tohoto týdne se předškoláci a žáci první třídy vypravili na exkurzi do Národního technického muzea, kde zhlédli hned 2 expozice - HISTORII DOPRAVY a také FOTO KINO. Viděli historickou lokomotivu a vyzkoušeli si i 3D brýle.


První expozice historie dopravy 🔩 v tzv. „dopravní hale“ seznámila děti se světem staré techniky. Muzeum popisuje expozici takto: “Expozice v samostatných příbězích ukazuje celý historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy a v kratších exkurzech pak i úseky z dějin železniční dopravy a vývoje hasičské techniky na území České republiky, a to jak stroji u nás vyrobenými, tak i dovezenými ze zahraniční a na našem území provozovanými.”


Děti tak na vlastní oči viděly první automobily poháněné spalovacím, ale také parním motorem. Seznámily se s vývojem motocyklů od konce 19. století do současnosti a samozřejmě největší zájem vzbudila letadla zavěšená od stropu, počínaje košem plynového balonu, přes kluzák Igo Ericha, Kašparův letoun, s nímž vykonal dálkový přelet, unikáty historických letadel Anatra Anasalj, Traktor, sportovní letouny Zlín Z XIII, Z 50 L a desítky dalších.


S fotografií se děti pak blíže seznámily v druhé expozici Národního technického muzea. Expozice FOTO KINO 📸 (fotografická a filmová technika) vysvětluje návštěvníkovi vývoj fotografie, její uplatnění a jaký má vliv na společnost. Děti se mohly blíže informovat o základních fotografických procesech, o jejich vývoji a principech. Zajímavé byly vystavené dobové fotografie. Naše děti nejvíce obdivovaly 3D brýle, které si mohly vyzkoušet a stát se součástí virtuální reality😁.62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🌍Den Země

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page