top of page

🎄 Prosincové a lednové besídky

Po dvou covidových letech, kdy byly vánoční besídky z preventivních důvodů rušeny, jsme se konečně tento rok mohli sejít a užít si společné předvánoční akce s rodiči. Nakonec jsme však neutekli respiračním onemocněním, která se před Vánoci přehnala našimi školami a část besídek jsme přesunuli do nového roku. Vánoční koledy, malí Santové a sobíci v lednu působili sice lehce úsměvně, ale vše dotáhlo nadšení dětí, které se na besídky dlouho připravovaly.


ANDĚLSKÁ BESÍDKA NA OLIVCE

Ve čtvrtek 15.12. proběhla besídka na Olivce, která měla téma: Jak si děti upekly Vánoce. Vzhledem k tomu, že neměly všechny ingredience k upečení těch správných Vánoc, vydávaly se ve svém poutavém programu na různá místa, kde za pomocí anglických a českých písniček a básniček, lidových tanců a veselých tanečků, získávaly vše potřebné k pečení. Stejně jako i na ostatních školkách byl program zakončen vánočními dílničkami a občerstvením.


KOMORNÍ BESÍDKY VE STRAŠNICÍCH

V naší školce ve Strašnicích byly besídky z kapacitních důvodů naplánovány na tři dny. Každá třída měla vyhrazen svůj den pro předvánoční veselí, které se konalo v prostorách velké třídy. Nakonec se v prosinci uskutečnily pouze dvě ze tří plánovaných besídek a jednu jsme kvůli onemocnění dětí přesouvali na leden.

Děti měly připravená krásná tematická vystoupení s tanečky, písničkami a básničkami v českém a anglickém jazyce. Nejstarší třída Blue měla veselé vánoční téma Jingle Bells, nejmladší dětí ve školce vystupovaly jako malé paní Klausové a Santové a v lednu nám třída Yellow připravila zasněžený program plný sněhových vloček a dokonce vyzvala k tanci i rodiče.


SVĚTELNÁ BESÍDKA NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Krásná, i přestože lednová, byla první besídka v prostorách naší nové základní školy, která odstartovala výjimečným tanečním vystoupení studentek druhé a třetí třídy. Dívky a jeden zaskakující dobrovolník ze strany spolužáků v andělských kostýmech se všitými světýlky předvedli opravdu výjimečné představení. Následovala píseň “Hallelujah”, kterou nacvičili chlapci z druhé a třetí třídy a společná báseň. Nostalgickou komorní náladu pak prolomili roztomilí sobíci z první třídy svým veselým vystoupením a radostným zpěvem. Na závěr jsme si pak všichni společně zazpívali koledy a přivítali jsme tři krále.VELKÁ BESÍDKA NA SMÍCHOVĚ

Největší akce z hlediska počtu rodičů a dětí nás čekala ve školce na Smíchově. Besídka byla také nakonec přeložena na leden kvůli vysoké absenci dětí i pedagogů v prosincovém termínu. V úterý 10.1. jsme si to vynahradili. Začátky jednotlivých vystoupení tříd byly řazeny po půl hodině, aby byl dostatek času na pozvolný příchod rodičů.


Vše odstartovalo vystoupení dvou nejmladších tříd, které byly spojené dohromady. Rodiče si mohli užít vystoupení malých Santů a vánočních skřítků v prostorách krásné jesličkové třídy. Starší dvě třídy vystupovaly samostatně. Třída Yellow měla připraveno vystoupení na téma sněhuláků a také si rodiče užili vánočního loutkového divadla, stejně jako tomu bylo v třídě nejstarších dětí, které představily svůj vánoční repertoár.

Po všech vystoupení byly připraveny dílničky.


VÝJIMEČNÉ KOSTÝMY A VÝZDOBA

Všechny děti měly ušité krásné kostýmy od Lenky Hňupové, která nám tradičně dělá moderní výzdoby prostor v našich školkách a na našich akcích - určitě si vzpomínáte na nezapomenutelné africké show. Kromě kostýmů se postarala i o výzdobu prostor přímo pro vystoupení, a tak jsme se mohli nechat unášet komplexní atmosférou představení. Estetika je jednou z hodnot, ve které jsou naši studenti vychováváni. Tímto Lence velice děkujeme a pokud byste měli zájem, můžete si její aranžérské a floristické služby v oblasti oslav či svateb objednat zde: www.odmaud.cz. Velice děkujeme za tu krásu🙌🏻.


Vánoční besídky máme úspěšně za sebou. Věříme, že si je rodiče užili stejně jako děti, které se na svá vystoupení těšily a pečlivě připravovaly stejně jako náš GENIUS tým. Děkujeme všem za krásný společný čas!!!

173 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page