top of page

Máme 3D tiskárnu od Průši

Naše školky se nyní mohou pochlubit, že jako první mateřské školy jsme uspěly v programu Průša pro školy a nyní máme k dispozici 3D tiskárnu, na které děti vypracovávají své projekty. Program nám navíc pomáhá po technické a didaktické stránce.


První věc, kterou jsme na tiskárně vytiskli k otestování tiskárny, byl Pokémon z Průšovy rozsáhlé databáze tiskových podkladů. Děti mají jasné priority. Plastového Pokémona si děti osahaly, zkoumaly váhu, tvar a strukturu a ihned začaly vymýšlet další projekty. 3D tiskárna bude putovat mezi našimi školkami, aby si ji všechny děti mohly řádně užít.


3D tisk zábavnou formou rozvíjí kreativitu, technické i prostorové myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií. Naši pedagogové absolvovali školení na 3D tisk a v příštím měsíci máme připravené hned čtyři projekty, jak zapojit 3D tisk do výuky na mateřské škole.


Za programem #Průšadoškoly stojí Prusa Research, který založil roku 2012 Josef Průša, český kutil, vynálezce a investor - a nyní jeden z nejznámějších lidí v oblasti 3D tisku. Jeho firma je jednou z nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě a pro naše školy je velkým vzorem.

189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page