top of page

👼🎄Vánoční dobrý skutek🎄👼

Vánoční dobrý skutek je další aktivita projektu SCHOOLS UNITED. Tentokrát jsme si s dětmi povídali, co znamená “dobrý skutek” a o tom, že na světě je mnoho lidí, kteří nemají takové štěstí jako my. Zajímalo nás, co by děti popřály ostatním, aby jim na světě bylo lépe a jak by mohly ostatní potěšit.


GENIUS Strašnice

Děti ve Strašnicích se snažily svá přání zachytit na papír pomocí pastelek, s písemnou formou pomáhaly tety. Jejich přání budou umístěna na plot školky, aby potěšila kolemjdoucí, kteří se budou moci podívat na svět skrze dětskou duši. Věříme, že jejich přání zahřejí u srdce a vyvolají úsměv. Je to jejich dobrý vánoční skutek pro nás všechny.


GENIUS Smíchov

Na Smíchově pro změnu děti pilně pracovaly na dárečcích pro zdravotní sestřičky, doktory a doktorky v FN Motol na pneumologickém oddělení. Velice si vážíme jejich práce, nasazení a i když jsme předání domluvili později na večer, přesto nás přivítali s úsměvem na tváři. Děti pro zdravotnický personál upekly müsli a čaj a vyrobily domácí Rafaelo. Děti byly během příprav seznámeny s bezpečným zacházením s náčiním a samozřejmě proběhla i menší degustace jednotlivých surovin. Nechybělo ani vánoční přání a andělíčci strážní.


Doufáme, že tyto malé dárečky udělaly radost a alespoň trochu zpříjemnily jeden z dlouhých pracovních večerů.


Základní škola GENIUS

Naše první třída si pro svůj dobrý skutek vybrala věnování peněžního daru vybraným charitám. V rámci svého projektu “Stánek s limonádou” se jim díky velké štědrosti jednoho ze zákazníků, podařilo vydělat neuvěřitelných 11.326 Kč.

Pro charitu se studenti bez váhání vzdali i svého spropitného, které bylo do částky započítáno.

Studenti se rozhodli, že chtějí svůj dobrý skutek směřovat k dětem a k zvířátkům. Polovina výdělku je věnována zvířátkům paní Olgy Němcové, která s naším známým a oblíbeným Mobilním zvěřincem putuje po školkách a seznamuje děti se zvířátky. Druhá polovina daru putuje pro dětičky v Klokánku Štěrboholy.


EMPATIE - jedna z hodnot, v kterých jsou naše děti a studenti vzděláváni. Věříme, že praxe a činy jsou ty nejlepší a nejúčinnější vzdělávací metody a tento projekt je zdárným příkladem.

Projekt SCHOOLS UNITED plánuje nejrůznější netradiční a především bláznivé aktivity pro studenty a učitele, aby zažili školu jinak. Během roku nás čeká celkem 9 netradičních akcí, které nás budou provázet celým školním rokem. Máme za sebou Suit-Up Day, Den šílených účesů, Vánoční dobrý skutek . Před námi je: Teplákový den, Den netradičních barev, Retro den, EKO týden, Den bláznivých ponožek, Den naruby.... více o akcích se můžete dozvědět přímo na stránkách zde.


74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page