Jak naše školka funguje v době Covidové

Uzavření jedné naší školky, hromadné testování na Covid ve školce, první online výuka - to vše jsme zažili v posledních sedmi dnech.


Naše pobočka ve Strašnicích je od minulého týdne uzavřena kvůli pozitivnímu výsledku testu u jednoho člena našeho týmu. Protože se jednalo o výskyt bez příznaků, byli jsme překvapeni, ale i připraveni. Již delší dobu jsme realizovali zvýšená hygienická opatření, povinnost roušek a zároveň oddělení jednotlivých tříd i poboček naší školky tak, aby nedocházelo k rizikovým kontaktům.

Náš ředitel ihned situaci řešil s Hygienickou stanicí Hl.m.Prahy, kde jsme získali kontakt na ochotnou paní hygieničku, která nám se situací pomohla. Nutno podotknout, že nás nikdo nekontaktoval a první den jsme strávili dovoláváním se pozornosti. Zároveň v předchozích dnech došlo i ke změně v pravidlech, kdy bylo nařízeno povinné testování i dětem, které do té doby mohly zůstat bez testu doma 14 dní v náhradní karanténě.

Zajištění vlastního testování