top of page

🥇Olympijské loučení se školním rokem

Začátkem června jsme v mateřských školách zahájili naše loučení se školním rokem, který se již neúprosně blíží ke svému konci. A protože sportu a pohybu není nikdy dost, jako téma letošních rozluček jsme si vybrali olympiádu. Setkání jsme pojali lehce komorněji než loňské “postcovidové”, ale nadšení, se kterým jsme se vrhli do příprav, bylo zcela srovnatelné.

A jak se nám to povedlo? Však posuďte sami.


Olympijský stadion SMÍCHOV

Sportovní týden v mateřských školách jsme zahájili na pobočce Smíchov v pondělí 5.6. s třídami PURPLE a GREEN. Počasí nám hned z kraje týdne trošku nepřálo, ale my jsme se rozhodně nenechali odradit a náš olympijský stadion rychle přesunuli ze zahrady do tříd.

Zahajovací ceremoniál se skládal z tanečku Walking, ke kterému jsem po chvíli přizvali i rodiče. Následovaly disciplíny jako golf, curling, opičí dráha či chůze po kamenech. Sportovní výkony je samozřejmě třeba kompenzovat i odpočinkem a relaxací, k tomu nám krásně posloužila tvorba medailí a vybarvování olympijských omalovánek.

Hned následující den nastoupily týmy tříd YELLOW a BLUE. Počasí se již umoudřilo a děti nás tak mohly přivítat pilně nacvičeným červenobílým spartakiádním tancem na zahradě. Z atletického “oválu” jsme se následně přesunuli na Olympijský jarmark, kde bylo možné zakoupení upomínkových předmětů, které děti samy nejem vyrobily, ale krásně nám i postup výroby odprezentovaly. Výtěžek z prodeje jsme věnovali na Slona Indického v pražské ZOO. Pak jsme se již vrhli na plnění disciplín jako hod na koš, lyžování či hod oštěpem. Mozkové závity jsme provětraly při závěrečné vědomostní zkoušce. Veškeré napětí a nervozita z příprav a vystoupení z dětí již zcela spadla, což nám předvedly zcela spontánním fotbalovým zápasem se spoustou smíchu.Olympijský stadion OLIVKA

Ve středu 7.6. se naše zraky přesunuly na Olympijský stadion Olivka a delegaci tříd GREEN a GOLDFISH. Zahájení, při kterém nám děti předvedly naučené básničky a písničky, bylo zakončeno slavnostním pasováním předškoláků z třídy GOLDFISH na školáky, kterými se již v září stanou. Následovaly venkovní i vnitřní disciplíny jako například tanec s balónkem, veď mě po slepu, slalom nebo třeba střelba na míč a opičí dráha s míčkem na lžíci. Zapojení rodičů byla samozřejmost a všichni jsme si procvičili nejen spolupráci a důvěru, ale nechyběly ani různé taneční kreace a hlavně spousta legrace.

Stejně jako i na ostatních pobočkách, bylo pro všechny sportovce a účastníky zajištěno zdravé občerstvení a samozřejmě dobrá nálada.Olympijský stadion STRAŠNICE

I ve Strašnicích jsme odstartovali ve středu 7.6. s třídami GREEN a YELLOW společným pokřikem, který byl ve stylu “battle”. Malí roztleskávači vytvořili i skvělé taneční kreace s pompony a navodili tak mezi diváky úžasnou fandící atmosféru.

A olympijské disciplíny? Hula hoop challenge, hod na terč, skákání v pytlích (speciální spacáková edice), limbo, hod kroužky a nemohl chybět ani překážkový běh.

Druhý olympijský den zahájila delegace třídy BLUE vystoupením předních umělců ze svých řad (tedy všech). Jako zlatý hřeb zapojili umělci do zpěvu i všechny olympijské diváky, zpívala se skladba “Když nemůžeš, tak přidej” od skupiny Mirai. Vše bylo samozřejmě doplněno úžasnou choreografií. Neoficiálně se tak tato písnička stala hymnou strašnických sportovních her.

Děti vedly také anglickou rozcvičku svých rodičů před jejich sportovním výkonem a pak už se začalo soutěžit. Zkoušela se vzájemná spolupráce rodinných týmu spojením nohou pomocí šátků, švihadlo challenge, slalom s miskou plnou vody, kdy naopak tým dětí soutěžil proti rodičům. Kdo myslíte, že vyhrál? Na závěr jsme poslední týmový závod ztížili na konci dráhy hrou pexeso a hledáním dvojic.

Pro osvěžení připravila třída BLUE zmrzlinový stánek. Jednalo se o jejich společný projekt od návrhu až po realizaci. Design a výroba stánku, výroba zmrzliny, nákup ingrediencí i prodej. Výtěžek z prodeje zmrzliny míří na dobrou věc a podporu těch, kterým osud nebyl příliš nakloněn a nemohou vesele sportovat, tak jako my.

A protože správný sportovec by se měl i neustále vzdělávat, nechyběl ani stánek s literaturou nakladatelství Usborne.Olympijské hry mateřských škol máme za sebou a můžeme s jistotou říct, že medaili si zaslouží zcela všichni účastníci do jednoho. Všem za jejich odvedené sportovní výkony děkujeme a těšíme se na další společnou akci. Zcela závěrečný ceremoniál GENIUS olympijských her nás ještě čeká na základní škole na konci června, pak již můžeme tento školní rok prohlásit za uzavřený a těšit se na to, co nám po prázdninách přinese ten příští.137 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

🌍Den Země

Kommentare


GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg
bottom of page